Rüyada çiçek görmek

Rüyada çiçek dikmek
Rüyada çiçek gömek
Rüyada çiçek görmek genel olarak güzel bir haber almaya, kişinin muradına ereceğine, ferahlık ve huzur anlamındadır. Rüyada görülen çiçekler renklerine göre yorumlanmalıdır. Beyaz renkte görülen çiçek kişiyi mutlu edecek bir gönül ilişkisi anlamına gelir. Pembe renkli çiçekler evlilik teklifi alınacağı şeklinde yorumlanır. Kırmızı renkli çiçek aşk macerası anlamına gelmektedir. Yalnız sarı renkli çiçek hastalık anlamına geldiği için hayra yorulmaz. Bu yorumların yapılabilmesi için rüyada görülen çiçeklerin taze çiçekler olması gerekir. Kuru veya solgun görülen çiçekler hayal kırıklıklarını temsil eder.

Rüyada görülen çiçek güzel kokuyorsa çiçeğin renginden bağımsız olarak rüya hayra yorulur. Rüyada birisinden çiçek almak veya vermek de sevindirici, güzel haberlerin alınacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada çiçek bahçesi görmek ise kişinin hayallerinin gerçekleşeceği anlamını taşır. Çiçek tarlasından çiçek toplamak da rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşeceği, evli ise mutlu ve huzurlu bir evlilik yaşayacağı anlamını içerir.

Bir başka yoruma göre ise rüyasında çiçek gören kadının hamile kalacağı ve bu nedenle çok sevineceği şeklindedir. Ayrıca rüyasında çiçek gören kişi gerçek hayatta kederli günler yaşıyorsa bu üzüntülerden kurtulacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada çiçek koparmak

Rüyada çiçek koparmak genel olarak hayra yorulmaz. Kişinin hayatından memnun iken birden mutluluğunu bozacak olaylarla karşılaşacağına, üzüntü yaşayacağına işaret eder. Evli olan kişilerin evliliklerinde bir takım can sıkıcı olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyasında gül kopardığını gören kişi bekar ise aradığı aşkı bir süre daha bulamayacağı şeklinde tabir edilir ancak koparılan gül kırmızı ise bekarlar için yeni bir aşk, evli olanlar için de eşiyle yaşamış olduğu sıkıntıların sona ereceği şeklinde ifade edilir.

Rüyada toprağa çiçek dikmek

Rüyada toprağa çiçek diktiğini görmek, rüya sahibi evli değilse yakında evlenerek çocuk sahibi olacağına işarettir. Eğer rüya sahibi evli ise ailesinin genişleyeceği şeklinde yorumlanır. Ayrıca yapılan başka bir yoruma göre kişinin yapacağı işlerde başarılı olacağı, sevdiği insanlara karşı sorumluluk bilincinin yerinde olduğu ve onları kötülüklerden korumak için elinden gelen her şeyi yapacağı anlamını içerir.