Rüyada güvercin görmek

Rüyada kuş görmek
Rüyada güvercin görmek
Rüyada görülen güvercin bir dostu ya da sevgiliyi ifade eder, sevinç ve mutluluk anlamına gelir. Rüyada uçan güvercin görmekse uzaklardan gelecek bir habere işaret eder, güvercin uçarak yanınıza yaklaşıyorsa haberin bir an önce geleceği şeklinde yorumlanır. Bazen de ailesi için bir takım zorluklarla mücadele eden kadınları ifade eder.

Başka bir rivayete göre ise, evinde güvercin gören kimse bekarsa kendi karakterine uygun bir hanımla evleneceği şeklinde müjdelenir. Evinden bir güvercin uçtuğunu görmekse ev halkından birinin uzağa gideceğine dalalettir. Rüyada iki güvercinin yuva yaptığı görüldüyse mutluluk ve barış şeklinde yorumlanır, eğer rüyada görülen güvercin ölmüşse sevdiğiniz bir kişiden ayrılacağınız anlamına gelmektedir. Kendisine bir güvercin hediye edildiğini gören kimseye uzaktan güzel bir haber gelecek şeklinde yorumlanmaktadır.

Beyaz renkli güvercin görmek hayırlara vesile edilir, güvercinin rengi siyah ise eve bir misafir gelecek şeklinde yorumlanır. Evin damına ya da penceresine güvercin konması da misafir geleceği anlamını taşır. Başına ya da omuzuna güvercin konması rüya sahibinin iyi ve bilgili bir kişi olduğunu ifade eder.

Rüyada güvercin tutmak

Rüyada güvercin tutmak, güzel bir haber alınacağına işaret eder. Alınacak haberin ferah ve mutlu bir haber olacağını müjdeler. Eğer rüyasında güvercin tutan kişi çocuğu olmayan bir hanımsa çocuğu olacağına dalalet eder.Rüyada güvercin görmek ayrıca bereketli bir mala, girişilecek olan bir işin başarıya ulaşacağına işarettir.

Rüyada güvercin sürüsü görmek

Rüyada görülen güvercin sürüsü hayra alamettir. Rüyada güvercin görmek güzel anlamlar içerdiği için güvercin sürüsü görmek çok daha güzel haberlere işaret eder. Rüya sahibinin uzun bir bekleyiş ardından huzura ve mutluluğa ereceği anlamına gelir. Güzel haberlerin art arda alınacağı, kişinin ileriki yaşantısında güzel günlere sahip olacağı şeklinde yorumlanır.