Rüyada incir görmek

Rüyada incir ağacı görmek
Rüyada incir görmek
Rüyada incir görmek mala, inciri alan kimse içinse zahmetsiz ve meşakkatsiz bir şekilde kolay elde edilen rızık ve bol nimetle tabir olunur. Rüyada incir görmek şans, bereket, kısmet şeklinde yorumlanır. 

Mevsiminde görülen siyah incir hayırla tabir olunur, beyaz incir ise daha da hayırlıdır. Bazı tabirlere göre rüyada mevsimsiz görülen incir için rüya sahibinin kıskançlığı şeklinde yorumlanmaktadır. İncir sarı ise hastalık, yeşil ise rüya sahibinin borçlanacağı şeklinde rivayet edilir. 

Rüyada incir yemek

Rüyada incir yemek, rüya sahibinin soyunun devamı ve çokluğuna işaret eder. Özellikle mevsiminde yenen incir hayırlı olacak işler anlamını içerir.

Rüyada kuru incir görmek

Rüyada kuru incir görmek, taze incir görmek için söylenen yorumlarla aynıdır, bol ve bereketli mal anlamına gelir. 

Rüyada ağaçta duran olmamış incir görmek

Rüyada ağaçta duran olmamış incir görmek, henüz ortaya çıkmamış olan büyük fırsat ve kısmet anlamındadır. Rüya sahibinin ilerde büyük fırsatlar yakalayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir ağaçtan incir koparmak

Rüyada bir ağaçtan incir kopardığını gören kişinin karşısına çıkacak büyük bir kısmeti değerlendireceği rivayet olunur. 

Rüyada incir ağacı görmek

Rüyada incir ağacı görmek ise; varlıklığı yerinde olan, yaşlı ve iyi kalpli bir ahbap anlamına gelmektedir. 

Rüyada birine incir vermek

Rüyada birine incir vermek, rüya sahibinin hayallerinin gerçekleşeceğine, hayırlı bir işe girişeceğine, feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada incir reçeli görmek

Rüyada incir reçeli görmek, incir görmekle eşdeğerde yorumlanarak, eğer reçel tatlı ise hayır ve kısmet şeklinde ifade edilir.