Rüyada savaş görmek

Rüyada savaş
Rüyada savaş görmek
Rüyada savaş görmek, savaş yapılan kişiler ya da topluluklara göre farklı şekillerde yorumlanır. Eğer iki ülke aralarında savaş yaparken görülmüşse, insanlar arasında yayılabilecek bulaşıcı hastalıklara veya bir topluluğun kötü olaylarla karşı karşıya kalacağı rivayet edilir. Eğer rüyada bir halkın kendi içinde bir anlaşmazlık nedeniyle savaştığı görüldüyse rüya tam tersi şekilde yorumlanır ve o halkın kendi içinde barış ve huzur içinde yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada bir halkın devlet yöneticisine karşı savaştığı görülürse o rüya hayra yorulur ve ekonomik alım gücünün o halk için artacağı şeklinde yorumlanır.

Kişinin rüyasında kendisinin savaş halinde olduğunu görmesi, rüya sahibinin çoluk çocuğunun rızkı için çabaladığı, gayret ettiği anlamını taşır. Başka bir yoruma göre de kişinin kötülük yapan insanlara karşı mücadele edeceğine, hayır ve sevap işleyeceğine dalalettir. Rüyada darmaduman olmuş bir savaş meydanı görmek ise kişinin hayatında üzücü olaylar yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada savaştan kaçmak

Rüyada savaştan kaçmak, kişinin kendine olan güvensizliği nedeniyle çabalamadan olayları akışına bırakması şeklinde yorumlanır. Kendine karşı yapılan haksızlıklara karşı savunma yapmadan, aciz bir kişiliğe bürünmesi şeklinde ifade edilir. Rüyada savaştan kaçmak rüya sahibinin gerçek hayatta karşılaşılan sorunlara karşı tepkisiz kalması anlamına gelir.

Rüyada savaşın ortasında kalmak

Rüyada savaşın ortasında kalmak kişinin aile içerisinden iki kişi arasında kalması anlamına gelmektedir. Aralarında anlaşmazlık çıkan bu iki kişinin kendisine şikayetlerde bulanacağı ancak kendisinin bu olay karşısında ne yapacağını bilemeyeceği şeklinde yorumlanır. Başka bir yoruma göre ise, kişinin iş hayatında bir takım sorunlarla karşılaşacağı ve bu nedenle işle ilgili planlarının bozulacağı rivayet edilir.