Rüyada tırnak kesmek

Rüyada tırnak görmek
Rüyada tırnak kesmek
Rüyada tırnak kesmek, rüya sahibi ile ilgili güç ve kuvvet anlamına gelmekle beraber kişinin düşmanlarına ya da kendisine kötülük yapmak isteyen kişilere karşı galip gelmesi şeklinde yorumlanır. Etrafınızda istemediğiniz, size zarar verdiğini düşündüğünüz kişileri hayatınızdan çıkaracağınıza dalalet eder.

Rüyada el tırnağı kesmek, yakın çevrenizden ya da akrabalarınızdan size diş bileyen kişilere karşı galip gelmeniz ve onları alt etmeniz anlamına gelir. Rüyada ayak tırnağı kesmek ise ayak tırnağının kan bağı bulunmayan kişileri temsil etmesi nedeniyle, akraba olmayan, iş çevrenizden istemediğiniz birilerini hayatınızdan çıkacağınız, bu durum neticesinde kendinizi daha iyi ve mutlu hissedeceğiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada bıçakla tırnak kesmek, rüya sahibinin bir işe girişirken bir çok riske gireceği anlamına gelir. Rüyada makasla tırnak kesmekse, evli olanlar için aile huzurunu sağlamak için çaba gösterileceğine, çocuklarına doğru yolu göstermek için uğraşan anne baba şeklinde yorumlanır.

Rüyada başkasının tırnağını kesmek

Rüyada başkasının tırnağını kesmek, rüya sahibinin etrafında yanlış işler yapan, günaha giren, başkaları tarafından kötü huyları nedeniyle sevilmeyen kişilerin olduğu anlamına gelir. Ancak rüya sahibinin kendi ahlak ve erdemleriyle bu kişileri doğru yola getireceği, bu kişilere yol göstereceği şeklinde yorumlanır. Yani rüya sahibinin başka kişilere doğru yolu göstererek iyilik yapacağı ifade olunur.

Rüyada kesilen tırnağın yeniden uzaması

Rüyada kesilen tırnağın yeniden uzaması kişinin yapmış olduğu bir işi tam anlamıyla yerine getiremediği şeklinde yorumlanır. Kişinin daha fazla kazanç elde edeceği ancak umursamazlıkları nedeniyle bu kazançtan mahrum kalacağına yorulur. Başka bir yoruma göre de sürekli ertelenen bir borcu ifade eder.