Rüyada bal görmek

Rüyada bal yemek
Rüyada bal görmek
Rüyada bal görmek, helal olan bir miras veya bir ortaklık nedeniyle kişinin payına düşecek olan mala işaret eder. Rüyada bal görmek dini açıdan ameli güzel olan bir insana, dünya için ise zahmetsizce elde edilecek olan mal veya para şeklinde yorumlanır.

Bal aynı zamanda karasinek, karınca ve arıyı topladığı için ayrıca sıkıntı veya kıskançlık gibi kötü huylu insanlara karşı tedbirli olmayı da ifade eder. Bal aynı zamanda şifa kaynağı da olduğu için hastalıklara karşı şifa bulunacağı şeklinde de yorumlanır. Rüyasında bir petekten bal yediğini gören kimse sevdiği kişilerden iyi haberler alacağı rivayet edilir.

Rüyada bal satın almak kişinin çabaları neticesinde mükafatını alacağına, bal satmak ise uzaktan haber alınacağına işaret eder.

Rüyada bal yemek maddi açıdan zengin olunacağı ve aşk hayatında mutlu olunacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada bal ikram etmek

Rüyada bal ikram etmek rüya sahibinin dürüst, paylaşmayı ve hayırlı işler yapmayı seven bir kişi olduğuna işaret eder. Çevresindeki kişiler tarafından sevildiğine ve hakkında güzel şeyler söylendiğine işarettir. Aynı zamanda maddi açıdan da kişinin sıkıntı yaşamayacağına delalettir. Rüya sahibinin işlerinin yolunda gideceği ve manevi hayatında da huzurlu olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada bal toplamak

Rüyada bal toplamak rüya sahibini bereketli günlerin beklediği şeklinde yorumlanır. Hayırla gelecek rızka, işyerinde hak edilecek bir terfiye işaret eder. Bazen de getirisi yüksek olacak bir işe girişmek şeklinde rivayet olunur. Rüya sahibinin mutluluk içinde olacağı aşk hayatını da simgeler.