Rüyada bulaşık yıkamak

Rüyada bulaşık
Rüyada bulaşık yıkamak
Rüyada bulaşık yıkamak birkaç şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin malını israf ettiğine, kişinin sıkıntılarından kurtularak aydınlık günlere, huzur ve mutluluğa ermesine dalalet eder. Rüya sahibinin kendisini bulaşık yıkarken görmesi ise işlemiş olduğu günahlar nedeniyle Allah'tan af dileyeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mutfakta yıkanmamış, pis kap, kacak görülmesi rüya sahibinin düzensiz bir kişi olduğuna dalalet eder. Kişinin kurumuş, uzun süre yıkanmamış bulaşık görmesi tembel ve üşengeç biri olduğu anlamına gelir. Rüya sahibinin sorumluluklarını aksatacağı ve bu nedenle üzücü günler yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada başkasının bulaşıklarını yıkamak

Rüyasında başka birinin bulaşıklarını yıkadığını görmek, başka bir kişinin hatalarını kapatmak için çaba sarf etmek anlamına gelir. Toplum içinde sevilen birisine ya da birilerine kötülük yapılmaması için koruyup kollamak şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin başkalarına yardım eden, başkalarının hakkını savunan temiz yürekli bir kişi olduğu şeklinde tabir edilir.

Rüyada bulaşıkları başkasına yıkatmak

Rüyada bulaşıklarını başkasına yıkattığını görmek, rüya sahibinin bencil olan bir kişiyle dostluk kurduğu ve bu kişi nedeniyle toplum içinde zor bir durumla karşı karşıya kalacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin yaşayacağı bu olay karşısında gözden düşeceği, eleştirilere maruz kalacağı şeklinde tabir edilir. Başka bir tabir ise, rüya sahibinin emek harcamadan kolay kazanç elde etmek istediği ancak işlerin istediği şekilde sonuçlanmayacağı şeklindedir.

Rüyada yıkanmış temiz bulaşık görmek

Rüyasında yıkanmış, temiz bulaşık gören kişinin sıkıntılarından kurtularak refah günlere ulaşacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin artık temiz ve düzenli bir hayata erişeceği anlamına gelir. Başka bir tabir ise rüya sahibinin sorumluluklarının bilincinde olan bir kişi olduğu şeklindedir.