Rüyada erik görmek

Rüyada erik yemek
Rüyada erik görmek
Rüyada erik görmek; eğer erik mevsiminde görüldüyse bol kazançla tabir olunur ya da kaybolmuş bir malın tekrar bulunacağı şeklinde yorumlanır. Mevsimi olmamasına rağmen rüyada erik görülmesi rüya sahibinin biraz sıkıntı, keder yaşayacağı veyahut hastalanacağı rivayet olunur. Hasta olan bir kimsenin rüyasında erik yemesi ise hastalığına şifa bulacağına, iyileşeceğine delalettir.

Rüyada ekşi erik yemek bereketin artması şeklinde yorumlanır, eğer bu rüya erik mevsimi dışında görüldüyse rüya sahibinin tadını kaçıracak bir olayla karşı karşıya kalacağı söylenir. Rüyada tatlı erik yemek kişinin eline toplu bir para ya da değeri büyük bir mal geçeceği şeklinde rivayet olunur. Ağaç dalında erik görülmesi de bolluk ve bereket anlamına gelir.

Başka bir yoruma göre ise rüyada görülen erik rengi ile tabir edilir. Rüyada kırmızı erik görmek kişinin en kısa sürede bir kısmetle karşılaşacağı şeklinde yorumlanır. Eğer erik mor renkli ise iş hayatında bir terfi ya da toplu para alınacağı söylenir. Rüyada görülen erik sarı renkli ise kişinin sindirim sistemine bağlı bir rahatsızlık yaşayacağı rivayet edilir. Yeşil erik ise can sıkıcı bir durumla karşılaşılacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada birine erik ikram etmek

Rüyada sevdiğin bir kişiye erik ikram etmek, o kişiye rüya sahibinin hayatı ile ilgili bir fikir vereceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin verdiği fikir ile kişinin hayatının olumlu yönde etkileneceği rivayet edilir. Rüyada erik ikram edilen kişi rüya sahibinin sevmediği biriyse, o kişiden kötü sözler duyulacağına delalet eder.

Rüyada birinin erik vermesi

Rüyada birinin erik vermesi; müjdeli bir haber, yüksek bir kazanç, mutlu ve huzurlu günlerin yakın olduğu şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre de birinden erik almak hayırla yorumlanmaz. Kişinin istemediği bir durumla yüzleşmek zorunda kalması, yalancı bir insanla karşı karşıya gelmesi ya da sağlığıyla ilgili bir sıkıntı yaşayacağı şeklinde rivayet edilir.

Rüyada ağaçtan erik koparıp yemek

Genel anlamda rüyada ağaçtan erik koparıp yemek; bol rızık, ferah bir hayat, bol kısmetli günler ve sağlıklı günlerin geleceği şeklinde yorumlanır. Diğer yorumculara göre de rüyada ağaçtan erik koparılıp yenmesi eriğin tadına göre yorumlanır.