Rüyada gemi görmek

Rüyada gemi
Rüyada gemi görmek
Rüyada gemi görmek genel anlamda sıkıntı ve keder içinde olan rüya sahibi için kurtuluş anlamına gelir. Rüyada görülen gemi, geminin özelliklerine göre farklı farklı yorumlanır.

Rüyada görülen gemi eğer karaya yakın ise rüya sahibinin sıkıntı ve dertlerinden kurtulmaya yakın olduğu şeklinde rivayet edilir. Rüyada görülen gemi aydınlık, ferah ve temiz ise kişinin iş hayatında yükseleceğine yorulur. Rüyada görülen gemi karanlık, pis ve bakımsızsa iş hayatında bir takım sıkıntılar yaşayacağına dalalet eder. Denizde giden bir gemiyi seyretmek hayır ve iyiliğe yorulur, rüya sahibinin güzellik ve iyiliklerle karşılaşacağı şeklinde yorumlanır. Limanda görülen gemi ise kişinin başarıya ulaşmasının an meselesi olduğuna işaret eder. Rüyada görülen geminin içi eğer boş ise bol kazanç ve rızık anlamına gelmektedir.

Rüyada gemiye binmek

Rüyada gemiye binmek, kişinin Allah katında iyi bir insan olduğuna ve iyiliklerle karşılaşacağına işaret eder. Eğer binilen geminin parçalandığı ve içindeki kişilerinde perişan olduğu görüldüyse, rüya sahibinin yakınları için bir takım zorluklarla karşılaşılacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada gemi satın almak ise, kişi bekar ise evliliğe dalalet eder.

Rüyada gemi yolculuğu yapılması

Rüyada gemiyle yolculuğa çıkılması kişinin büyük başarılar elde edeceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin iş hayatında elde edeceği başarılar sayesinde büyük kazançlar elde edip, ailesi ve kendisi için getirisi yüksek yatırımlar yapacağına dalalettir. Rüyada gemi yolculuğu için hazırlanmaksa kişinin iş hayatıyla ilgili bir takım kararlar almak zorunda kalacağına, verdiği kararların doğru olacağı ve sonucunda güzel kazançlar elde edeceği şeklinde rivayet edilir.

Rüyada batık gemi görmek

Rüyada batık gemi görülmesi rüya sahibinin bir takım sorunlarla karşılaşacağına işaret eder. Kişinin iş hayatında zor bir döneme gireceği, bu zorluklardan kurtulabilmek için çıkış yolları arayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyasında batık gemiyi çıkarttığını gören kimse iş hayatında bir takım adımlar atıp kazançlı bir yatırım yapacağı, güzel bir ortaklık yapacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada gemiden inmek

Rüyada gemiden inmek hayra yorulur. Rüya sahibinin sıkıntılarının son bulacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin arzu ettiği çok büyük bir isteğinin gerçekleşeceğine, bolluk ve refah içinde bir hayata kavuşacağına dalalettir. Başka bir yoruma göre de rüya sahibinin iyi bir kısmet ile evleneceği şeklindedir.