Rüyada köpek görmek

Rüyada köpek anlamı
Rüyada köpek görmek
Köpek tarihte ilk evcilleştirilen hayvanlardan biridir. En sadık hayvanlardan biri olarak kabul edilen köpeğin rüyada görülmesi de sadakate işaret eder. Rüyada köpek görmek, görülen köpeğin cinsiyeti, eğer bir mücadele söz konusu ise kimin galip geldiği vs. gibi durumlarla açıklanmaya çalışılır.

Rüyada dişi köpek görmek

Rüyada dişi köpek görülmesi rüya sahibine bela olabilecek kötü niyetli bir kadını işaret eder. Ancak dişi bir köpek erkek köpeği yanına almış beraberce gidiyorlarsa bu rüya kötülüğe değil iyiliğe yorulmaktadır.

Rüyada erkek köpek görmek

Rüyada görülen dişi köpeğin tam tersine hayra işaret eder. Ancak erkek köpek size saldırıyorsa bir düşmanının rüya sahibine zarar vermeye çalıştığını gösterir.

Rüyada köpek sürüsü görmek

Bu rüya rüya sahibinin içinde bulunduğu psikolojik durumu gösterir. Rüyada köpek sürüsü görmek rüyayı gören kişinin çok arzuladığı bir işin gerçekleşebileceğine işaret eder. Rüyada eğer köpek sürüsünden kaçtıysanız dileğinizin gerçekleşme süresi uzayacaktır. Tam tersi durumda daha kısa sürede gerçekleşeceğini gösterir. Rüya sahibinin başarısının, mutluğunun ve huzurunun artacağı bir döneme girdiğine ve kaderinin yüzüne güleceğine rivayet edilir.

Rüyada köpek ısırması

Rüyada köpek ısırması, kıskanç bir arkadaş ya da çalışma hayatında rekabet edilecek iş arkadaşından gelebilecek zarar anlamına gelir. Köpeğin ısırmasının kişide yaşattığı korku ve acı hissi ne derece büyükse görülebilecek zararın etkisi de bu orantıda büyük olur. Rüyada köpek ısırması, gerçek hayatta dostlarının ya da akrabalarının kıskançlığı / çekememezliği ile de açıklanabilir.